Kategórie prístrojov

Guľové mlyny

Rozdrvenie mletého materiálu v guľových mlynoch sa uskutočňuje nárazom a trením medzi mlecími guličkami a vnútornou stenou mlecej nádoby.
Mletie sa môže uskutočňovať za sucha alebo za mokra. Okrem mletia sú guľové mlyny tiež ideálnymi a spoľahlivými laboratórnymi pomocníkmi pri miešaní a homogenizácii. K dispozícii sú mlecie súpravy z rôznych materiálov, ktoré zabraňujú nežiadúcemu oderu.

 • Mini mlyn PULVERISETTE 23
  Fritsch GmbH
  Ultra-kompaktný Mini Mlyn Pulverisette 23 je ideálny na jemné rozdrvenie najmenších množstiev stredne tvrdých, krehkých a vlhkých vzoriek - mokrých, suchých alebo kryogénnych. Jeho špeciálna guľová mlecia miska zaručuje oveľa lepší výkon pri mletí, miešaní a homogenizácii v porovnaní s podobnými modelmi.
  S rozmerom len 20 x 30 cm a hmotnosťou 7 kg sa ľahko zmestí kdekoľvek; je inteligentný, užívateľsky prívetivý, lacný a presvedčivý s pôsobivými výsledkami - malý, rýchly a efektívny.
 • Vibračný mikro mlyn PULVERISETTE 0
  Fritsch GmbH
  Vibračný mikro mlyn PULVERISETTE 0 je ideálny laboratórny mlyn na jemné drvenie stredne tvrdých, krehkých, vlhkých alebo na teplotu citlivých vzoriek - suchých alebo v suspenziách - a tiež na homogenizáciu emulzií a pást. PULVERISETTE 0 je odporúčaný na prípravu vzoriek na testy RoHS (Obmedzenie nebezpečných látok).