Fritsch GmbH

FRITSCH je medzinárodne uznávaný výrobca aplikačných laboratórnych prístrojov. Prístroje FRITSCH sa už desaťročia používajú po celom svete na prípravu vzoriek a určovanie veľkosti častíc v priemyselných a výskumných laboratóriách. Dôverujte kvalite, skúsenostiam a službám firmy FRITSCH.

 • Planetovy mlyn P7
  Planétový mlyn PULVERISETTE 7 premium line
  Fritsch GmbH
  Vysokovýkonné a všestranné mlyny pre každé laboratórium
  Planétové mlyny FRITSCH radu premium line sú extrémne silné vysokovýkonné univerzálne mlyny, ktoré ponúkajú špičkový výkon,použiteľnosť a bezpečnosť, ako aj revolučné rýchlosti otáčania až do 1,100 ot/min (rotačná rýchlosť mlecích nádobiek až do 2,200 ot/min). Je možné pracovať v ochrannej atmosfére, merať tlak a teplotu mletia. Planétové mlyny FRITSCH premium line sú tiež ideálnou voľbou pre vysoko účinné miešanie a homogenizáciu alebo pre mechanické legovanie a vo výskume materiálov.   Výhoda: extrémne krátke časy mletia a spoľahlivé reprodukovateľné výsledky až do nano rozsahu.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 5 premium line
  Fritsch GmbH

  Vysokovýkonné a všestranné mlyny pre každé laboratórium

  Planétové mlyny FRITSCH radu premium line sú extrémne silné vysokovýkonné univerzálne mlyny, ktoré ponúkajú špičkový výkon,použiteľnosť a bezpečnosť, ako aj revolučné rýchlosti otáčania až do 1,100 ot/min (rotačná rýchlosť mlecích nádobiek až do 2,200 ot/min). Je možné pracovať v ochrannej atmosfére, merať tlak a teplotu mletia. Planétové mlyny FRITSCH premium line sú tiež ideálnou voľbou pre vysoko účinné miešanie a homogenizáciu alebo pre mechanické legovanie a vo výskume materiálov. Výhoda: extrémne krátke časy mletia a spoľahlivé reprodukovateľné výsledky až do nano rozsahu.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 7 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mlyn Pulverisette 7 classic line  s dvomi pracovnými pozíciami je ideálny na rýchle, rovnomerné a mimoriadne jemné rozdrvenie veľmi malých vzoriek až po koloidnú jemnosť tvrdých, stredne tvrdých, krehkých a vlhkých vzoriek. V závislosti na požadovanej konečnej jemnosti sa mletie môže uskutočňovať za sucha alebo v suspenzii. Okrem mletia je možné planetárny guľový mlyn použiť aj na miešanie a homogenizáciu emulzií a pást.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 6 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mono mlyn Pulverisette 6 classic line  s jednou pracovnou pozíciou a praktickou, ľahko nastaviteľnou kompenzáciou nevyváženosti. Obzvlášť jednoduché použitie a vysoko energetický efekt až do 650 ot./min. To zaisťuje neustále vysoký výkon pri mletí s extrémne nízkymi nárokmi na priestor pre bezstratové výsledky pri mletí tvrdých, stredne tvrdých, krehkých a vlhkých materiálov, suchých, v suspenzii alebo v inertnom plyne. Zároveň je mlyn PULVERISETTE 6 classic line ideálny na mechanické zlievanie alebo na miešanie a dokonalú homogenizáciu emulzií a pást.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 5/4 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mlyn Pulverisette 5 classic line  so 4 pracovnými stanicami poskytuje rýchle a spoľahlivé výsledky vďaka mimoriadne energetickému efektu mlecích guličiek bezstratové mletie tvrdých, stredne tvrdých, mäkkých, krehkých, húževnatých a vlhkých materiálov až na koloidnú jemnosť. V závislosti na požadovanej konečnej jemnosti sa môže mletie uskutočňovať za sucha, v suspenzii alebo v inertnom plyne. Okrem mletia je možné planetárny mlyn použiť na miešanie a homogenizáciu emulzií a pást alebo na mechanickú aktiváciu a legovanie v materiálovom výskume.
 • Mini mlyn PULVERISETTE 23
  Fritsch GmbH
  Ultra-kompaktný Mini Mlyn Pulverisette 23 je ideálny na jemné rozdrvenie najmenších množstiev stredne tvrdých, krehkých a vlhkých vzoriek – mokrých, suchých alebo kryogénnych. Jeho špeciálna guľová mlecia miska zaručuje oveľa lepší výkon pri mletí, miešaní a homogenizácii v porovnaní s podobnými modelmi.
  S rozmerom len 20 x 30 cm a hmotnosťou 7 kg sa ľahko zmestí kdekoľvek; je inteligentný, užívateľsky prívetivý, lacný a presvedčivý s pôsobivými výsledkami – malý, rýchly a efektívny.
 • Vibračný mikro mlyn PULVERISETTE 0
  Fritsch GmbH
  Vibračný mikro mlyn PULVERISETTE 0 je ideálny laboratórny mlyn na jemné drvenie stredne tvrdých, krehkých, vlhkých alebo na teplotu citlivých vzoriek – suchých alebo v suspenziách – a tiež na homogenizáciu emulzií a pást. PULVERISETTE 0 je odporúčaný na prípravu vzoriek na testy RoHS (Obmedzenie nebezpečných látok).
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 vysoko otáčkový
  Fritsch GmbH
  Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania od 300 do 3000 ot/min môžete jemne doladiť proces drvenia pre každú vzorku vo veľmi širokom rozsahu aplikácií. Vysoko rýchlostný univerzálny strižný mlyn PULVERISETTE 19 s krútiacim momentom až 30 Nm rozdrví suché, mäkké až stredne tvrdé materiály na vzorky a vláknité materiály a plasty so spoľahlivými reprodukovateľnými výsledkami. Jedna špeciálna výhoda: Slamu, filmy a podobné materiály je možné plniť po celej dĺžke bez ďalšej prípravy. PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Vďaka čistému dizajnu sa PULVERISETTE 19 sa ľahko čistí a ponúka bezpečnú ochranu proti krížovej kontaminácii.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 nízko otáčkový
  Fritsch GmbH
  Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania v krokoch od 10 do 50 ot / min a krútiacemu momentu až 67 Nm umožňuje vďaka kombinácii nízkej reznej rýchlosti a extrémnych rezných síl veľmi silné drvenie. Nízkorýchlostný  mlyn PULVERISETTE 19 rozdrobuje tvrdé a húževnaté elastické vzorky. Zároveň je to ideálne riešenie pre všetky prípady, napr. je potrebné zabrániť tepelnému poškodeniu, strate vysoko prchavých látok alebo nadmerne vysokému podielu jemných látok. Jedna špeciálna výhoda: Slama, filmy a podobné materiály je možné plniť do celej svojej dĺžky bez ďalšej prípravy. A PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Jedna špeciálna výhoda: Slamu, filmy a podobné materiály je možné plniť po celej dĺžke bez ďalšej prípravy. PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Vďaka čistému dizajnu sa PULVERISETTE 19 sa ľahko čistí a ponúka bezpečnú ochranu proti krížovej kontaminácii.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 15
  Fritsch GmbH
  Strižný mlyn PULVERISETTE 15 je ideálny na drvenie suchých materiálov s mäkkou až stredne tvrdou konzistenciou, na vláknité materiály alebo celulózové materiály, ako aj na prípravu vzoriek podľa smernice RoHS. Rezacia rýchlosť rotora až 3400 ot / min zaručuje vysoký prietok vzduchu, rýchle spracovanie a reprodukovateľné výsledky. Jednoduché čistenie FRITSCH uľahčuje prácu. Unikátna geometria mlecej komory: Mlecia komora je navrhnutá s minimálnym mŕtvym priestorom a progresívnou geometriou rezu medzi rotorom a pevnými nožmi. Materiál vzorky sa počas drvenia nepretržite pohybuje a nemôže sa nikde usadzovať. V spojení so špeciálnym prúdením vzduchu je to základ pre rýchlu prevádzku bez zablokovania a rýchle čistenie bez zvyškov.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 Large
  Fritsch GmbH
  PULVERISETTE 19 Large je vysokovýkonný  nízkootáčkový strižný mlyn pre rýchle, reprodukovateľné predbežné drvenie suchých, mäkkých až stredne tvrdých alebo vláknitých materiálov a plastov s veľkosťou do 120 x 85 mm a prietokom do 85 l/hod pri nízkych rýchlostiach rotora 70 – 700 ot./min. s motorom s vysokým krútiacim momentom 2,8 kW. Unikátna geometria mlecej komory: Mlecia komora je navrhnutá s minimálnym mŕtvym priestorom a progresívnou geometriou rezu medzi rotorom a pevnými nožmi. Materiál vzorky sa počas drvenia nepretržite pohybuje a nemôže sa nikde usadzovať. V spojení so špeciálnym prúdením vzduchu je to základ pre rýchlu prevádzku bez zablokovania a rýchle čistenie bez zvyškov.
 • Strižný mlyn kombinácia PULVERISETTE 19 Large/PULVERISETTE 19
  Fritsch GmbH
  S mimoriadne výkonnou, patentovanou kombináciou strižných mlynov PULVERISETTE 19 LARGE a PULVERISETTE 19, ako aj s pridruženým vysokovýkonným cyklónovým odlučovačom FRITSCH je možné napríklad spracovať 2 litre materiálu s veľkosťou častíc 30 mm iba v jednom kroku. Nezáleží na tom, aká heterogénna je vzorka – dokonca aj domový odpad, stavebný odpad alebo ľahké frakcie drviča z recyklácie automobilov: náš mimoriadne výkonný dvojitý mlyn do piatich minút zredukuje niektorý z týchto materiálov na reprezentatívne rozdelenú analyzovanú vzorku s konečnou jemnosťou <500 μm!  Toto je ideálne riešenie pre lacnú prípravu heterogénnych materiálov na analýzu podľa Technických pokynov pre komunálny odpad  alebo na stanovenie výhrevnosti a obsahu chlóru.
 • Nožový mlyn PULVERISETTE 11
  Fritsch GmbH
  Nožový mlyn FRITSCH PULVERISETTE 11 je ideálny laboratórny mixér pre veľmi rýchle jemné rozomletie a homogenizáciu vlhkých, olejových a mastných, ako aj suchých, mäkkých, stredne tvrdých a vláknitých vzoriek. Špeciálne zakrivený nôž so 4 reznými hranami dosahuje homogénnu vzorku vo veľmi krátkom čase. Všetky časti, ktoré prichádzajú do styku s materiálom vzorky, sú autoklávovateľné pre sterilné rozomletie. So systémom Vario-Lid sa môže objem mlecej komory znížiť až na 0,54 litra a materiál vzorky môže byť kedykoľvek počas spracovania stlačený a uvoľnený. Pomocou integrovaného USB rozhrania je možné uložiť a editovať až 20 štandardných operačných postupov (SOP). V základnej cene mlyna je zahrnutá mlecia nádoba s objemom 1,4 l vyrobená z autoklávovateľného plastového PC so štandardným vekom a štandardný nôž z nehrdzavejúcej ocele.
 • Rotorový mlyn PULVERISETTE 14 premium line
  Fritsch GmbH
  Rýchle predbežné a jemné mletie v jednom prístroji Vysokorýchlostný rotačný mlyn s variabilnou rýchlosťou PULVERISETTE 14 premium line ponúka nárazové, strižné a rezné rozdrvenie v jednom prístroji – s vyšším výkonom, lepším chladením a je podstatne tichší ako porovnateľné nástroje. Jeho výkonný motor je ideálny na mimoriadne rýchle rozdrvenie mäkkých až stredne tvrdých, krehkých, vláknitých materiálov a vzoriek citlivých na teplotu s extrémne rýchlym prietokom vzorky, ktorý sa dá ďalej zvýšiť pomocou cyklónov FRITSCH. Vďaka vysokému výkonu je PULVERISETTE 14 premium line ideálnym rotačným mlynom s premenlivou rýchlosťou na mletie v plastikárskom priemysle.
 • Rotorový mlyn PULVERISETTE 14 classic line
  Fritsch GmbH
  Rotorový mlyn s premenlivou rýchlosťou PULVERISETTE 14 classic line je ideálny mlyn na rýchle a efektívne rozdrvenie mäkkých až stredne tvrdých, krehkých a vláknitých materiálov, ako aj na vzorky citlivé na teplotu – na celom svete sa osvedčil pre použitie v stopovej analýze. Vzorky ktoré sa ťažko melú alebo vzorky extrémne citlivé na teplotu, ako sú styrény, polyester, syntetické živice, filmy, PVC, PP a PE, môžu byť skrehnuté pridaním tekutého dusíka a následne rozomleté pomocou PULVERISETTE 14 classic line. Otáčky motora sa môžu pohybovať od 6 000 do 20 000 ot / min v prírastkoch po tisícoch, čo umožňuje prispôsobiť mlyn každému konkrétnemu použitiu. Funkcia automatickej kompenzácie rýchlosti zaisťuje ideálne prispôsobenie mletia špecifickému rozdrveniu vzorky. Rýchle a efektívne mletie súčasne významne znižuje tepelné namáhanie vzorky.
 • Kladivkový mlyn PULVERISETTE 16 – liatinový
  Fritsch GmbH
  S voľne nastaviteľnou rýchlosťou rotora 2 000 – 4 000 ot./min. je kladivkový mlyn PULVERISETTE 16 ideálnym univerzálnym mlynom pre rýchle a jemné predbežné drvenie a jemné mletie stredne tvrdých, krehkých materiálov až do Mohsovej tvrdosti 6 v laboratóriách, poloprevádzkach a priemysle. Mletie sa môže uskutočňovať dávkovo alebo kontinuálne. Pre dávkovú prevádzku sa sériovo dodáva 5 litrová zberná nádoba s filtračnou hadicou. Pre väčšie množstvá je k dispozícii aj zberná nádoba s objemom 30 litrov s filtračnou hadicou. Konečná jemnosť závisí od výberu spodného sita a od lámavosti príslušného materiálu. PULVERISETTE 16 ponúka najvyššiu prevádzkovú bezpečnosť: ak sa rýchloupínací zámok neúmyselne otvorí, aktivuje motorová brzda bezpečnostný spínač pre zastavenie rotora.
 • Kladivkový mlyn PULVERISETTE 16 – nerezový
  Fritsch GmbH
  S voľne nastaviteľnou rýchlosťou rotora 2 000 – 4 000 ot./min. je kladivkový mlyn PULVERISETTE 16 ideálnym univerzálnym mlynom pre rýchle a jemné predbežné drvenie a jemné mletie stredne tvrdých, krehkých materiálov až do Mohsovej tvrdosti 6 v laboratóriách, poloprevádzkach a priemysle. Mletie sa môže uskutočňovať dávkovo alebo kontinuálne. Pre dávkovú prevádzku sa sériovo dodáva 5 litrová zberná nádoba s filtračnou hadicou. Pre väčšie množstvá je k dispozícii aj zberná nádoba s objemom 30 litrov s filtračnou hadicou. Konečná jemnosť závisí od výberu spodného sita a od lámavosti príslušného materiálu. PULVERISETTE 16 ponúka najvyššiu prevádzkovú bezpečnosť: ak sa rýchloupínací zámok neúmyselne otvorí, aktivuje motorová brzda bezpečnostný spínač pre zastavenie rotora.
 • Čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 – classic line Model I
  Fritsch GmbH
  Extra silný prémiový drvič Kompaktný čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 classic line je ideálnym prístrojom na rýchle a efektívne predbežné drvenie – dávkové alebo kontinuálne – tvrdých alebo veľmi tvrdých krehkých materiálov.
  Čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 classic line Model I je ideálny pre max. veľkosť vstupnej vzorky 60 mm a max. nepretržitý výkon až 140 kg/hod v závislosti od materiálu a nastavenia medzery.
 • Čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 – classic line Model II
  Fritsch GmbH
  Extra silný prémiový drvič Kompaktný čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 classic line je ideálnym prístrojom na rýchle a efektívne predbežné drvenie – dávkové alebo kontinuálne – tvrdých alebo veľmi tvrdých krehkých materiálov a nie sú problémom ani železné materiály. Čeľusťový drvič PULVERISETTE 1 classic line Model I je ideálny pre max. veľkosť vstupnej vzorky 95 mm a max. nepretržitý výkon až 200 kg/hod v závislosti od materiálu a nastavenia medzery.
 • Diskový mlyn PULVERISETTE 13 – premium line
  Fritsch GmbH
  Efektívne prémiové jemné mletie Diskový mlyn PULVERISETTE 13 premium line je ešte bezpečnejší vďaka automatickému uzamknutiu zbernej nádoby a mlecej komory a ešte ľahšie sa ovláda vďaka presnému motorickému nastaveniu mlecej štrbiny poháňanej motorom s digitálnym zobrazením štrbiny a skutočnosti, že všetky parametre sú zobrazené na prehľadne usporiadanom displeji. Ideálne pre stredne veľké častice v oblastiach baníctva a hutníctva, keramického priemyslu, hornín a pôdy, sklárskeho priemyslu, výskumu pôdy.
 • Diskový mlyn PULVERISETTE 13 – classic line
  Fritsch GmbH
  Efektívne prémiové jemné mletie
  Diskový mlyn PULVERISETTE 13 classic line je ideálnym prístrojom na jemné mletie tvrdých krehkých a stredne tvrdých tuhých látok s výkonom až 150 kg za hodinu – a to aj pri nepretržitej prevádzke.
  Maximálna veľkosť vzorky je približne 20 mm, konečná jemnosť je voľne nastaviteľná medzi 12 mm až 0,1 mm.
  Ideálne pre stredne veľké častice v oblastiach baníctva a hutníctva, keramického priemyslu, hornín a pôdy, sklárskeho priemyslu, výskumu pôdy.
 • Vibračný diskový mlyn PULVERISETTE 9
  Fritsch GmbH
  Nový, úplne modifikovaný vibračný diskový mlyn PULVERISETTE 9 ponúka veľa praktických výhod vo všetkých oblastiach, v ktorých musí byť tvrdý, krehký a vláknitý materiál rozomletý na analytickú jemnosť.
  PULVERISETTE 9 je veľmi výkonný, zvlášť tichý, ľahko ovládateľný, rýchlo sa čistí a má dobre koncipovaný koncept pohonu a mleciu súpravu je možné bezpečne a ľahko upnúť.
 • Tĺčikový mlyn PULVERISETTE 2
  Fritsch GmbH
  Vďaka svojmu špeciálnemu režimu prevádzky je tĺčikový mlyn PULVERISETTE 2 ideálnym univerzálnym mlynčekom v laboratóriu – na analýzu, kontrolu kvality a testovanie materiálov, ako aj na miešanie a homogenizáciu pást a krémov v laboratórnom meradle. Jeho obzvlášť jemné mletie trením s takmer žiadnym tepelným zaťažením je ideálne na prípravu tabliet v galenike. Pomocou tekutého dusíka melie tiež ťažko spracovateľné vzorky s vlhkými, vláknitými alebo elastickými štruktúrami. A PULVERISETTE 2 je tiež ideálny na miešanie pevných látok alebo kvapalín a pevných látok. Pre konečné jemnosti od 10 do 20 μm, s veľkosťou vzorky 6 – 8 mm a max. množstvom vzorky do 190 ml.
 • Vibračný sitovací stroj Analysette 3 PRO
  Fritsch GmbH
  Vysokovýkonný vibračný sitovací stroj ANALYSETTE 3 PRO ponúka všetko, čo potrebujete na rýchle stanovenie kvantitatívnej distribúcie veľkosti častíc v laboratóriu. Systém s elektromagnetickým pohonom osciluje sito regulovanými vertikálnymi osciláciami a je ideálnym riešením na preosievanie množstva vzorky do 2 kg a rozsahu merania od 5 μm do 63 mm. ANALYSETTE 3 PRO sa perfektne hodí na rýchlu kontrolu kvality prichádzajúcich a odchádzajúcich produktov, ponúka užívateľsky prívetivú prevádzku a je nehlučný, robustný a s dlhou výdržou. Perfektný pre kvantitatívnu analýzu veľkosti častíc tuhých látok a suspenzií všetkého druhu pomocou suchého alebo mokrého preosievania s tkanými testovacími sitami alebo mikropresného preosievania. Je to špičkový model s automatickou reguláciou amplitúdy, výberom programu a možnosťou použitia ako kalibrovateľného a validovateľného testovacieho prístroja pri monitorovaní testovacích zariadení podľa ISO 9001 a oveľa viac.
 • Vibračný sitovací stroj Analysette 3 Spartan
  Fritsch GmbH
  Jednoduchšia verzia sitovacieho stroja ANALYSETTE 3 PRO pre všetky typické úlohy preosievania v laboratóriu s optickým nastavením amplitúdy na bežiacom prístroji. Kompletný s praktickým systémom napínania sít FRITSCH EASYTWIST a možnosťou automatického vyhodnotenia sitovej analýzy pomocou rozsiahleho hodnotiaceho softvéru FRITSCH AUTOSIEVE. ANALYSETTE 3 SPARTAN je vhodný aj na kvantitatívnu analýzu veľkosti častíc tuhých látok a suspenzií všetkého druhu pomocou suchého alebo mokrého preosievania testovacími sitami.  
 • Sitovací stroj Analysette 18
  Fritsch GmbH
  Efektívne preosievanie veľkých množstiev ANALYSETTE 18 je robustný analytický sitovací stroj spoločnosti FRITSCH. Môže bez námahy preosiať až 15 kg materiálu medzi 20 μm a 125 mm. Trojrozmerný pohyb preosievania zaisťuje obzvlášť rýchle výsledky preosievania bez manuálneho opakovaného preosievania a tiež optimálnu reprodukovateľnosť. ANALYSETTE 18 sa používa na analýzu veľkosti častíc a delenie hrubozrnných materiálov. Maximálne vstupné množstvo 15 kg pre materiál, ktorý sa má preosievať, a sada sít tiež umožňuje použitie v skúšobných linkách alebo na sériovú analýzu veľkého množstva. Je zvlášť vhodný na analýzu veľkosti častíc a triedenie hrubozrnných materiálov preosievaním na sucho alebo s konverznou súpravou na mokro.
 • Kužeľový delič vzoriek Laborette 27
  Fritsch GmbH
  Zaručené reprezentatívne čiastkové vzorky Pre reprezentatívnu prípravu vzoriek sú deliče vzoriek FRITSCH základom pre precíznu analýzu. Vytvárajú reprezentatívne vzorky s úplne identickými vlastnosťami ako pôvodná vzorka. Rotačný kužeľový delič vzoriek FRITSCH LABORETTE 27 rozdeľuje vzorky až v 3 000 deliacich krokoch za minútu na stred rotujúceho deliaceho kužeľa až do 30 samostatných kanálov, čím zaisťuje bezkonkurenčnú presnosť delenia až 99,9%. Variabilné deliace pomery a dizajn v niekoľkých variantoch zaručujú jednoduché prispôsobenie sa extrémne širokému spektru aplikácií.
 • Vibračný podávač vzorky Laborette 24 s V-žľabom
  Fritsch GmbH
  Vibračný podávač FRITSCH LABORETTE 24 je Vašim ideálnym pomocníkom pre pomalé a absolútne rovnomerné podávanie najmenších množstiev do deličov vzoriek, mlynov, miešačiek, sitovacích strojov, váh a iných laboratórnych prístrojov. V závislosti od Vášho výberu ich vibračný žľab z nehrdzavejúcej ocele prepravuje sypké vzorky buď úzkym, smerovým (žľab v tvare V) alebo so širokým prívodom materiálu (žľab v tvare U). Prietok, intenzita a čas sa dajú reprodukovateľne nastaviť pomocou samostatnej riadiacej jednotky. Tok materiálu je možné jemne upraviť aj pre najmenšie množstvá.
 • Vibračný podávač vzorky Laborette 24 s U-žľabom
  Fritsch GmbH
  Vibračný podávač FRITSCH LABORETTE 24 je Vašim ideálnym pomocníkom pre pomalé a absolútne rovnomerné podávanie najmenších množstiev do deličov vzoriek, mlynov, miešačiek, sitovacích strojov, váh a iných laboratórnych prístrojov. V závislosti od Vášho výberu ich vibračný žľab z nehrdzavejúcej ocele prepravuje sypké vzorky buď úzkym, smerovým (žľab v tvare V) alebo so širokým prívodom materiálu (žľab v tvare U). Prietok, intenzita a čas sa dajú reprodukovateľne nastaviť pomocou samostatnej riadiacej jednotky. Tok materiálu je možné jemne upraviť aj pre najmenšie množstvá.
 • Laserový analyzátor častíc ANALYSETTE 22 NeXT Nano
  Fritsch GmbH
  Automatická analýza veľkosti častíc až do nano rozsahu: bezkonkurenčne jednoduchá a cenovo dostupná Kompletne prepracovaný ANALYSETTE 22 NeXT Nano s extra širokým rozsahom merania 0,01 – 3 800 μm pre maximálnu presnosť a citlivosť pre najmenšie častice s ďalším detekčným systémom. Vďaka inteligentne prepracovanému dizajnu merania je ANALYSETTE 22 NeXT obzvlášť kompaktný a šetrí miesto. Čas merania je pre väčšinu meraní kratší ako minúta – vrátane spoľahlivo vyčistenia systému bez zvyškov. Kompletné vyhodnotenie analýzy veľkosti častíc prebieha automaticky s jasne usporiadanými výsledkami viditeľnými priamo na obrazovke. Môžete samozrejme tiež uložiť a vytlačiť prehľad prispôsobený Vašim potrebám. Získajte všetky rozhodujúce výhody s modelom, ktorý spĺňa vaše požiadavky: najmä ľahká obsluha a čistenie, krátke doby analýzy, spoľahlivo reprodukovateľné výsledky a záznam ďalších parametrov, ako je teplota a hodnota pH počas mokrej disperzie.
 • Laserový analyzátor častíc ANALYSETTE 22 NeXT Micro
  Fritsch GmbH
  Automatická analýza veľkosti častíc až do nano rozsahu: bezkonkurenčne jednoduchá a cenovo dostupná Kompletne prepracovaný ANALYSETTE 22 NeXT Nano s rozsahom merania 0,5 – 1 500 μm sa dokonale hodí na všetky úlohy merania. Vďaka inteligentne prepracovanému dizajnu merania je ANALYSETTE 22 NeXT obzvlášť kompaktný a šetrí miesto. Čas merania je pre väčšinu meraní kratší ako minúta – vrátane spoľahlivo vyčistenia systému bez zvyškov. Kompletné vyhodnotenie analýzy veľkosti častíc prebieha automaticky s jasne usporiadanými výsledkami viditeľnými priamo na obrazovke. Môžete samozrejme tiež uložiť a vytlačiť prehľad prispôsobený Vašim potrebám. Získajte všetky rozhodujúce výhody s modelom, ktorý spĺňa vaše požiadavky: najmä ľahká obsluha a čistenie, krátke doby analýzy, spoľahlivo reprodukovateľné výsledky a záznam ďalších parametrov, ako je teplota a hodnota pH počas mokrej disperzie.
 • Dynamická obrazová analýza častíc ANALYSETTE 28 ImageSizer
  Fritsch GmbH
  ANALYSETTE 28 ImageSizer je ideálny prístroj na meranie častíc pre všetky aplikácie, ktoré potrebujú presné a reprodukovateľné výsledky merania pre tvar a veľkosť častíc práškov a sypkých materiálov, ako aj pre suspenzie a emulzie. Optický proces dynamickej obrazovej analýzy poskytuje výsledky pre široký merací rozsah, poskytuje viac parametrov tvaru častíc a možnosti hodnotenia veľkosti častíc. Čas merania v závislosti od množstva vzorky je menej ako 5 minút. Ideálny na analýzu: hnojív, žiaruvzdorných výrobkov, skla a keramiky, uhlíkových výrobkov, katalyzátorov, plastov, potravín, kovov a rúd, farmaceutických výrobkov, sadzí a uhlia, solí, piesku, brusiva a cementu. Je určený pre rýchlu, bezpečnú a nekomplikovanú kontrolu kvality, výskum a laboratóriá – a je to veľmi jednoduchá a cenovo výhodná alternatíva k preosievaniu materiálov.
 • Strižný mini mlyn PULVERISETTE 29
  Fritsch GmbH
  Silný a kompaktný S maximálnou veľkosťou vzorky 25 mm a premenlivou rýchlosťou rotora 500-6000 ot./min., FRITSCH Mini Cutting Mill PULVERISETTE 29 melie rýchlo a výkonne stredne tvrdé, mäkké, húževnaté, vláknité, húževnaté a elastické materiály, ako je obilie , semená alebo dokonca plasty a iné materiály s nízkou špecifickou hustotou so spoľahlivými reprodukovateľnými výsledkami. Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania medzi 500 a 6000 ot./min. môžete jemne doladiť proces drvenia pre každú vzorku. A ako všetky rezacie mlyny FRITSCH, aj mini rezací mlyn je bezkonkurenčný, pokiaľ ide o jednoduché a rýchle čistenie. Rotorové nože, ako aj pevné nože sú otočné a preto obzvlášť odolné. Manipulácia nemôže byť jednoduchšia, pretože rotor a pevné nože sa jednoducho vkladajú. Úprava reznej medzery nie je potrebná.