Kategórie prístrojov

Planétové mlyny

Planétové mlyny sa vyznačujú veľmi rýchlym a efektívnym mletím. Sú mnohostranne použiteľné. Sú ideálne pre bezstratové jemné mletie až do jemnosti menšej ako 0,1 um.Umožňujú mletie suché, v suspenziách alebo v ochrannej atmosfére.

 • Planétový mlyn PULVERISETTE 5 premium line
  Fritsch GmbH

  Vysokovýkonné a všestranné mlyny pre každé laboratórium

  Planétové mlyny FRITSCH radu premium line sú extrémne silné vysokovýkonné univerzálne mlyny, ktoré ponúkajú špičkový výkon,použiteľnosť a bezpečnosť, ako aj revolučné rýchlosti otáčania až do 1,100 ot/min (rotačná rýchlosť mlecích nádobiek až do 2,200 ot/min). Je možné pracovať v ochrannej atmosfére, merať tlak a teplotu mletia. Planétové mlyny FRITSCH premium line sú tiež ideálnou voľbou pre vysoko účinné miešanie a homogenizáciu alebo pre mechanické legovanie a vo výskume materiálov. Výhoda: extrémne krátke časy mletia a spoľahlivé reprodukovateľné výsledky až do nano rozsahu.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 5/4 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mlyn Pulverisette 5 classic line  so 4 pracovnými stanicami poskytuje rýchle a spoľahlivé výsledky vďaka mimoriadne energetickému efektu mlecích guličiek bezstratové mletie tvrdých, stredne tvrdých, mäkkých, krehkých, húževnatých a vlhkých materiálov až na koloidnú jemnosť. V závislosti na požadovanej konečnej jemnosti sa môže mletie uskutočňovať za sucha, v suspenzii alebo v inertnom plyne. Okrem mletia je možné planetárny mlyn použiť na miešanie a homogenizáciu emulzií a pást alebo na mechanickú aktiváciu a legovanie v materiálovom výskume.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 6 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mono mlyn Pulverisette 6 classic line  s jednou pracovnou pozíciou a praktickou, ľahko nastaviteľnou kompenzáciou nevyváženosti. Obzvlášť jednoduché použitie a vysoko energetický efekt až do 650 ot./min. To zaisťuje neustále vysoký výkon pri mletí s extrémne nízkymi nárokmi na priestor pre bezstratové výsledky pri mletí tvrdých, stredne tvrdých, krehkých a vlhkých materiálov, suchých, v suspenzii alebo v inertnom plyne. Zároveň je mlyn PULVERISETTE 6 classic line ideálny na mechanické zlievanie alebo na miešanie a dokonalú homogenizáciu emulzií a pást.
 • Planétový mlyn PULVERISETTE 7 classic line
  Fritsch GmbH
  Planétový mlyn Pulverisette 7 classic line  s dvomi pracovnými pozíciami je ideálny na rýchle, rovnomerné a mimoriadne jemné rozdrvenie veľmi malých vzoriek až po koloidnú jemnosť tvrdých, stredne tvrdých, krehkých a vlhkých vzoriek. V závislosti na požadovanej konečnej jemnosti sa mletie môže uskutočňovať za sucha alebo v suspenzii. Okrem mletia je možné planetárny guľový mlyn použiť aj na miešanie a homogenizáciu emulzií a pást.
 • Planetovy mlyn P7
  Planétový mlyn PULVERISETTE 7 premium line
  Fritsch GmbH
  Vysokovýkonné a všestranné mlyny pre každé laboratórium
  Planétové mlyny FRITSCH radu premium line sú extrémne silné vysokovýkonné univerzálne mlyny, ktoré ponúkajú špičkový výkon,použiteľnosť a bezpečnosť, ako aj revolučné rýchlosti otáčania až do 1,100 ot/min (rotačná rýchlosť mlecích nádobiek až do 2,200 ot/min). Je možné pracovať v ochrannej atmosfére, merať tlak a teplotu mletia. Planétové mlyny FRITSCH premium line sú tiež ideálnou voľbou pre vysoko účinné miešanie a homogenizáciu alebo pre mechanické legovanie a vo výskume materiálov.   Výhoda: extrémne krátke časy mletia a spoľahlivé reprodukovateľné výsledky až do nano rozsahu.