Kategórie prístrojov

Strižné mlyny

Strižné mlyny sú ideálne na drvenie mäkkých až stredne tvrdých, krehkých, vláknitých, húževnatých materiálov alebo materiálov citlivých na teplotu, ako aj plastov a na prípravu heterogénnych zmesí. Vzorky sa melú reznými a strižnými silami a vybraná sitová kazeta určí konečnú jemnosť. Rôzne geometrie nožov a vymeniteľné čepele zaisťujú maximálnu flexibilitu a odolnosť. Na zvládanie problémov s oderom je možné použiť rezné nástroje z rôznych druhov ocele, ako aj karbidu volfrámu.

 • Strižný mini mlyn PULVERISETTE 29
  Fritsch GmbH
  Silný a kompaktný S maximálnou veľkosťou vzorky 25 mm a premenlivou rýchlosťou rotora 500-6000 ot./min., FRITSCH Mini Cutting Mill PULVERISETTE 29 melie rýchlo a výkonne stredne tvrdé, mäkké, húževnaté, vláknité, húževnaté a elastické materiály, ako je obilie , semená alebo dokonca plasty a iné materiály s nízkou špecifickou hustotou so spoľahlivými reprodukovateľnými výsledkami. Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania medzi 500 a 6000 ot./min. môžete jemne doladiť proces drvenia pre každú vzorku. A ako všetky rezacie mlyny FRITSCH, aj mini rezací mlyn je bezkonkurenčný, pokiaľ ide o jednoduché a rýchle čistenie. Rotorové nože, ako aj pevné nože sú otočné a preto obzvlášť odolné. Manipulácia nemôže byť jednoduchšia, pretože rotor a pevné nože sa jednoducho vkladajú. Úprava reznej medzery nie je potrebná.
 • Strižný mlyn kombinácia PULVERISETTE 19 Large/PULVERISETTE 19
  Fritsch GmbH
  S mimoriadne výkonnou, patentovanou kombináciou strižných mlynov PULVERISETTE 19 LARGE a PULVERISETTE 19, ako aj s pridruženým vysokovýkonným cyklónovým odlučovačom FRITSCH je možné napríklad spracovať 2 litre materiálu s veľkosťou častíc 30 mm iba v jednom kroku. Nezáleží na tom, aká heterogénna je vzorka - dokonca aj domový odpad, stavebný odpad alebo ľahké frakcie drviča z recyklácie automobilov: náš mimoriadne výkonný dvojitý mlyn do piatich minút zredukuje niektorý z týchto materiálov na reprezentatívne rozdelenú analyzovanú vzorku s konečnou jemnosťou <500 μm!  Toto je ideálne riešenie pre lacnú prípravu heterogénnych materiálov na analýzu podľa Technických pokynov pre komunálny odpad  alebo na stanovenie výhrevnosti a obsahu chlóru.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 15
  Fritsch GmbH
  Strižný mlyn PULVERISETTE 15 je ideálny na drvenie suchých materiálov s mäkkou až stredne tvrdou konzistenciou, na vláknité materiály alebo celulózové materiály, ako aj na prípravu vzoriek podľa smernice RoHS. Rezacia rýchlosť rotora až 3400 ot / min zaručuje vysoký prietok vzduchu, rýchle spracovanie a reprodukovateľné výsledky. Jednoduché čistenie FRITSCH uľahčuje prácu. Unikátna geometria mlecej komory: Mlecia komora je navrhnutá s minimálnym mŕtvym priestorom a progresívnou geometriou rezu medzi rotorom a pevnými nožmi. Materiál vzorky sa počas drvenia nepretržite pohybuje a nemôže sa nikde usadzovať. V spojení so špeciálnym prúdením vzduchu je to základ pre rýchlu prevádzku bez zablokovania a rýchle čistenie bez zvyškov.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 Large
  Fritsch GmbH
  PULVERISETTE 19 Large je vysokovýkonný  nízkootáčkový strižný mlyn pre rýchle, reprodukovateľné predbežné drvenie suchých, mäkkých až stredne tvrdých alebo vláknitých materiálov a plastov s veľkosťou do 120 x 85 mm a prietokom do 85 l/hod pri nízkych rýchlostiach rotora 70 - 700 ot./min. s motorom s vysokým krútiacim momentom 2,8 kW. Unikátna geometria mlecej komory: Mlecia komora je navrhnutá s minimálnym mŕtvym priestorom a progresívnou geometriou rezu medzi rotorom a pevnými nožmi. Materiál vzorky sa počas drvenia nepretržite pohybuje a nemôže sa nikde usadzovať. V spojení so špeciálnym prúdením vzduchu je to základ pre rýchlu prevádzku bez zablokovania a rýchle čistenie bez zvyškov.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 nízko otáčkový
  Fritsch GmbH
  Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania v krokoch od 10 do 50 ot / min a krútiacemu momentu až 67 Nm umožňuje vďaka kombinácii nízkej reznej rýchlosti a extrémnych rezných síl veľmi silné drvenie. Nízkorýchlostný  mlyn PULVERISETTE 19 rozdrobuje tvrdé a húževnaté elastické vzorky. Zároveň je to ideálne riešenie pre všetky prípady, napr. je potrebné zabrániť tepelnému poškodeniu, strate vysoko prchavých látok alebo nadmerne vysokému podielu jemných látok. Jedna špeciálna výhoda: Slama, filmy a podobné materiály je možné plniť do celej svojej dĺžky bez ďalšej prípravy. A PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Jedna špeciálna výhoda: Slamu, filmy a podobné materiály je možné plniť po celej dĺžke bez ďalšej prípravy. PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Vďaka čistému dizajnu sa PULVERISETTE 19 sa ľahko čistí a ponúka bezpečnú ochranu proti krížovej kontaminácii.
 • Strižný mlyn PULVERISETTE 19 vysoko otáčkový
  Fritsch GmbH
  Vďaka variabilnému nastaveniu rýchlosti otáčania od 300 do 3000 ot/min môžete jemne doladiť proces drvenia pre každú vzorku vo veľmi širokom rozsahu aplikácií. Vysoko rýchlostný univerzálny strižný mlyn PULVERISETTE 19 s krútiacim momentom až 30 Nm rozdrví suché, mäkké až stredne tvrdé materiály na vzorky a vláknité materiály a plasty so spoľahlivými reprodukovateľnými výsledkami. Jedna špeciálna výhoda: Slamu, filmy a podobné materiály je možné plniť po celej dĺžke bez ďalšej prípravy. PULVERISETTE 19 je tiež ideálny pre testy RoHS. Vďaka čistému dizajnu sa PULVERISETTE 19 sa ľahko čistí a ponúka bezpečnú ochranu proti krížovej kontaminácii.